Odborně zajišťuje: Lektorka Johana Pytlíčková

Lesní mysl jako prostředek prevence

V rámci akce #PohybRady vám nabízíme nevšední workshop #Lesní mysl. Jedná se o finský koncept sebepéče a seberozvoje, který využívá léčivých účinků přírody na lidské zdraví. Cvičení Lesní mysli jsou převážně nefyzického charakteru a podporují naši odolnost, fyzické i duševní zdraví a životní rovnováhu.

Jak #Lesní mysl funguje, co to je a jak nám v  dnešní hektické době může pomoci ke zklidnění a regeneraci těla i mysli se dozvíte od instruktorky Johanky.

Co vás čeká?

  • představení konceptu Lesní mysl a praktikování cvičení zaměřených na zbystření smyslů, relaxaci, trénování bytí v přítomnosti, uvědomění si vlastních pocitů a myšlenek, tělesných vjemů, trénování všímavosti, v rámci sebepoznání se dotkneme i hlubších témat, jako jsou hodnoty, cíle…
  • seznámení s vlivy přírody na lidské zdraví - fyzické i duševní (terapie přírodou)
  • jednotlivá cvičení budou prokládána chůzí 

Cílem workshopu je, aby si účastníci vyzkoušeli cvičení Lesní mysli v jejich jednoduchosti a zároveň vysoké efektivitě tak, aby byli po absolvování workshopu schopni zařadit Lesní mysl coby psychohygienickou aktivitu mezi své každodenní činnosti podporující zdraví a duševní pohodu. 

Kurz je určen pouze pro dospělé, maximální počet je 10 lidí a proběhne ve dvou časech:

  • 10:00 - 12:00  
  • 14:00 - 16:00 

PŘIHLÁŠKY posílejte na e-mail johana.pytlickova@seznam.cz

Více informací o #lesnímysli najdete na webu naší lektorky Johanky www.johanapytlickova.cz nebo na oficiálním webu Lesní mysli www.lesnimysl.cz.